سفیر ایران در لندن با بیان این که برخی رسانه‌های غربی، ایران را مانعی بر سر راه خروج معارضین و خانواده‌هایشان در حلب معرفی می‌کنند، از سوء استفاده گروهک تروریستی رجوی از فضای موجود برای تحریک جهانیان علیه ایران خبر داد.

به گزارش روزنه رهایی : حمید بعیدی‌نژاد در صفحه تلگرام خود نوشت: خبرنگاران بین المللی امروز فیلم‌ها و عکس‌های متعددی منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهد گروه‌های معارض سوری اتوبوس‌هایی را که برای آوردن چهار هزار مجروح و زخمی و خانواده‌های آنها به حوالی شهر ادلب رفته بودند را به آتش کشیدند تا فرآیند تخلیه حلب را نیز با بن بست مواجه کنند.

دهها ساعت است که حدود چهار هزار نفر از افراد زخمی و مجروح و خانواده‌هایشان در دو شهرک در حوالی ادلب و شش هزار نفر از نیروهای معارض مسلح و خانواده‌هایشان در بخش شرقی حلب در انتظار خارج شدن از این مناطق هستند.

تعداد چهار هزار نفر از مجروحین، زخمی‌ها و خانواده‌های آنها دهها ساعت است که برای خارج شدن از محاصره، منتظر اجازه گروههای مسلح معارض هستند تا اجازه دهند اتوبوسها برای بردن آنها بعد از چند مرحله تاخیر وارد شهرک‌های آنها در حوالی شهر ادلب سوریه شوند.
در نهایت نور چراغ اتوبوسها نور امید را در دل آنان روشن می‌کند و امیدوار می‌شوند که بعد از حدود دو سال محاصره بتوانند برای مداوا به جای امنی بروند. ولی ناگهان گروه‌های مسلح خلاف تعهدات قبلی خود نه تنها اجازه عبور اتوبوس‌ها به شهرک را نمی‌دهند بلکه آنها را به آتش می‌کشند تا بغض و خشونت را در بالاترین درجه نشان داده باشند.
این در حالی است که حدود شش هزار نفر از نیروهای معارض همراه خانواده‌های خود در بخش غربی حلب هم منتظرند که به شهر ادلب حرکت کنند.
با اقدام خشونت آمیز خود، این نیروهای معارض نه تنها تفاهم بدست آمده برای خروج مجروحین از دو شهرک نزدیک ادلب را بر هم می‌زنند، بلکه خروج نیروهای معارض و خانواده‌هایشان از حلب را نیز به تعویق می‌اندازند.
جای تاسف است که برخی رسانه‌های غربی بدون توجه به واقعیت‌های در صحنه در چند روز گذشته سعی می‌کردند که ایران را مانعی بر سر راه خروج معارضین و خانواده‌هایشان در حلب معرفی کنند.
عده‌ای مغرض هم با سوءاستفاده از این جریان خبری تلاش کردند که مردم بی اطلاع را برای اعتراض به جلوی سفارتخانه ‌های ایران بکشانند و بدین ترتیب مردم ایران را نیز متقابلا به تحریک علیه سفارتخانه‌های خارجی دعوت کنند. اطلاعات موثق نشان می‌دهد سازمان مجاهدین که دیگر جایگاهی نزد ایرانیان ندارد در پوشش حمایت از اقدامات انسان‌دوستانه از مردم حلب، نقشی کلیدی در این فعالیتها ایفا می‌کند. هوشیار باشیم.

فارس